Ugeplan 2019/20

Første gang mandag d. 2. september 2019

Kl. 16:45 - 17:30          Disco mini kids begyndere

Kl. 17:30 - 18:30          Disco superstar

Kl. 18:30 - 19:30          Disco teknik 1

Kl. 19:30 - 20:15          Disco elite 1

Kl. 20:20 - 21:10          Vild med dans voksne sport 3

 

Kl. 16:30 - 17:15         Hip Hop børn 6-8 år

Kl. 17:15 - 18:00         Hip Hop junior 9-12 år

Kl. 18:00 - 18:45         Hip Hop turneringshold (debutant)

Kl. 18:45 - 19:30         Hip Hop teenage

Kl. 19:30 - 20:15         Hip Hop turneringshold

Kl. 20:15 - 21:00         Hip Hop unge/voksne (Girly style, mv.)

Første gang tirsdag d. 3. september 2019

Kl. 11:00 - 12:00          Seniordans alle 55+

Kl. 16:30 - 17:15          Disco elite 2

Kl. 17:15 - 18:15          Disco duo 1

Kl. 18:15 - 19:15          Disco superstar

Kl. 19:15 - 20:00          Puls og styrke (junior/ungdom/voksne)

Kl. 20:00 - 20:45          Disco elite 1    

 

Kl. 16:15 - 17:00          Klassisk ballet 5-7 år

Kl. 17:00 - 17:45          Klassisk ballet 8-12 år

Kl. 17:45 - 18:30          Latin Mix unge/voksne (NYHED!)

Kl. 18:30 - 19:15          Hit Fit   

Kl. 19:20 - 20:10          'Vild med dans' voksne rutine

Kl. 20:10 - 21:00          'Vild med dans' voksne elite

Første gang onsdag d. 4. september 2019

Kl. 17:00 - 18:00          VAC 2 (børn/junior sport)

Kl. 18:00 - 18:45          VAC 1 (6-10 år begyndere/øvede)

Kl. 18:55 - 19:45          'Vild med dans' voksne let øvede

Kl. 19:45 - 20:35          'Vild med dans' voksne sport 2

Kl. 20:35 - 21:25          'Vild med dans' voksne sport 1

 

Kl. 16:30 - 17:15          MGP 5-7 år

Kl. 17:15 - 18:00          Showdance 7-11 år

Kl. 18:00 - 18:45          Disco talenthold

Kl. 18:45 - 19:30          Disco teknik 3

Kl. 19:30 - 20:15          Disco elite 3

Kl. 20:20 - 21:10          'Vild med dans' voksne begyndere (flex)

 

 

Første gang torsdag d. 5. september 2019

Kl. 15:45 - 16:30          Mor/barn-dans 2-3 år (NYHED)

Kl. 16:30 - 17:15          FUN FIT DANCE KIDS 3-4 år beg. (dansemix)

Kl. 17:15 - 18:00          FUN FIT DANCE KIDS 4-6 år beg./let øvede (dansemix)

Kl. 18:00 - 18:45          FIN FIT DANCE KIDS 6-8 år beg./let øvede (dansemix)

Kl. 18:50 - 19:40          'Vild med dans' voksne begyndere (flex)

Kl. 19:40 - 20:30          'Vild med dans' voksne øvede

Kl. 20:30 - 21:20          'Vild med dans' voksne sport 4

 

Kl. 16:30 - 17:15          Disco mini kids øvede

Kl. 17:15 - 18:00          Disco 8-13 år begyndere

Kl. 18:00 - 18:45          Disco øvede/rutine

Kl. 18:45 - 19:30          Disco elite 2 (ekstra)

Kl. 19:30 - 20:15          Disco teknik 2

Kl. 20:15 - 21:00          Disco duo 2

Første gang fredag d. 6. september 2019

Kl. 16:00 - 17:00          Popping junior/teenage

Første gang lørdag d. 7. september 2019

Kl. 11:00 - 12:15          Disco ekstra 1 (international)

Kl. 12:15 - 13:15          Disco ekstra 2 (national)

Kl. 13:15 - 14:15          Junior small group (lukket hold)

 

Kl. 10:00 - 11:00          Klassisk ballet niveau 1 (udvalgte lørdage)

Kl. 11:00 - 12:00          Klassisk ballet niveau 2 (udvalgte lørdage)

Kl. 12:30 - 13:15          Disco ekstra 3 (debutant)

Udviklet af: Søgemedier A/S - Cookie- og privatlivspolitik
Top
Page 1